fbpx
Політика
На Євробаченння-2017 планують витратити близько 655 млн. гривень

На конкурс Євробачення-2017 у Державному бюджеті на наступний рік передбачено 455 мільйонів гривень. Ще 200 мільйонів гривень виділять з бюджету Києва.

Таку заяву в ефірі проекту «Перші про головне. Коментарі»  зробив  Олександр Харебін, виконувач обов’язків гендиректора Національної телерадіокомпанії України.

Зокрема, він відзначив: «Для наших глядачів хочу наголосити: гроші є, ми будемо їх використовувати дуже чемно у відповідності до чинного законодавства через прозорі тендери, прозорі конкурси».

Коментуючи заяви екс-керівника НТКУ Зураба Аласанії щодо відсутності коштів на Євробачення в Державному бюджеті на наступний рік, Олександр Харебін заперечив: «Гроші на Євробачення були в нас ще з вересня. Гроші на суспільний мовник дійсно не відповідають заявленим в законі. Однак це різні гроші. В наступному році Україна як остання країна Євросоюзу без суспільного мовлення отримає публічне акціонерне товариство «Національне суспільна телерадіокомпанія Україна». Можливо, ця реформа і стане відповіддю на питання які гроші на що підуть».

За словами Олександра Харебіна, Євробачення фінансується з кількох джерел. Перше джерело – Державний бюджет України, де в наступному році закладено 455 млн гривень. Це окрема стрічка бюджету на Євробачення, не на суспільного мовника. Другий ресурс – кошти міста Києва, в бюджеті якого передбачено 200 млн гривень. Тобто, сумарна кількість коштів які можуть бути витрачені на Євробачення – 655 мільйонів гривень, тобто близько 22 млн євро.

«Я можу стверджувати що НТКУ прикладає усіх зусиль для того, щоб зекономити. Ці кошти – гарантія того, що ресурси є в державі. І третє джерело, звідки прийдуть кошти – це те, що НТКУ заробить на цьому конкурсі. Це і внесок Європейської мовної спілки, який становить декілька мільйонів євро, і кошти від продажу квитків», – зауважив Олександр Харебін.

Читайте також: Сьогодні найстаріша людина планети святкує 117-річчя

Джерело.