fbpx

На всіх, хто запізнився чекають штрaфи: в Україні пройшов час сплати податку на нерухомість

В Україні до 1 липня всім власникам “зайвої” житлоплощі надіслали платіжки, які потрібно було сплатити до кінця серпня, а на всіх, хто запізнився чекають штрaфи.

Про це повідомляє “Сегодня”.

Якщо оплатити прострочену платіжку у вересні, то власникові будинку або квартири доведеться заплатити штрaф у розмірі 10% від податку. Якщо прострочити виплати до жовтня – сума штрaфу сягне 20%.

Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, то майно продають за рішенням суду. За несплату податків також передбачена кримiнaльнa відповідальність.

Ставка податку прив’язана до мінімальної зарплати. Оскільки, на початку поточного року мінімалку підвищили вдвічі, то разом із цим збільшитися і податок на нерухомість. Однак це підвищення українці відчують лише в наступному році, коли доведеться платити податок за 2017 рік.

Наприклад, якщо зараз при ставці податку в 1% за “зайві” 60 квадратів потрібно заплатити 826 грн, вже в наступному році за цю ж площу доведеться віддати вже близько 1920 грн.

Нагадаємо, що відповідно до закону, податки не можна стягувати за квартири площею менше 60 квадратів і за будинки до 120 квадратних метрів. Якщо є і будинок, і квартира, то мінімальна площа, після якої можуть змусити платити податок на нерухомість – 180 квадратних метрів.

You cannot copy content of this page