fbpx
Політика
На Укрзалізниці оголошено технічний дефолт

Керівник Укрзалізниці заявив про технічний дефолт, а прем’єр пообіцяв розібратися з мафією. На засіданні уряду голова Укрзалізниці Войцех Балчун розповів про жалюгідний стан підприємства.

“Кредитний портфель становить 43 млрд грн, з них 83% – у іноземних валютах. Від квітня фактично триває технічний дефолт. Примусові грошові стягнення тривають у зв’язку з донецькими боргами. З наших рахунків зняли примусово 780 млн грн. Також за рахунок наших клієнтів були примусові стягнені 108 млн грн на користь WOG”, – поінформував Балчун.

Також, за його даними, Укрзалізниця програла суди на 500 млн грн і 50 млн доларів.

А прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв зробити Укрзалізницю однією з найбільш успішних у країні.

“Я готовий підтримувати ініціативи на реалізацію модернізації. Я готовий знищувати будь-яку мафію, яка спроможна наблизитися до Укрзалізниці”, – підкреслив прем’єр. За словами Гройсмана, Укрзалізниця має весь потенціал, щоб бути мільярдером, а замість того вона “хронічно оповита корупцією, неефективністю і розкраданнями”.

“Ремонти вагонів відбувалися, локомотивів – нуль, паливо – втридорога, запчастини – втридорога, тисячі контрактів з посередниками – мільярди повз Укрзалізницю. А що громадянам України? Брудні вагони, неможливість купити квитки і все інше, а виробникам – неможливість перевозити вантажі країною”, – описав він сучасний стан справ у компанії.

Читати також: Епатажна Даша Селфі розпитала у депутатів, скільки коштує хліб? Ось що з цього вийшло (відео)

Джерело.