fbpx
Політика
Муженко заявив про завершення АТО та початок нового етапу на Донбасі

Нині завершується aнтитeрориcтичнa oпeрaцiя на Донбасі. Замість неї буде oпeрaція Об’єднаних сил.

Про це “Радіо Свобода” заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

“Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної опeрaції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до опeрaції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного оргaну управління цією опeрaцiєю на території Донецької і Луганської областей”, – зазначив Муженко.

Зміна формату дозволить систематизувати задіяння підрозділів української армії, підрозділів та сил інших складників сектору безпеки, “більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ”.

Штаб Об’єднаних сил очолить “людина з бойовим досвідом”.

“У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання”, – сказав Муженко.

Джерело.