fbpx
Політика
Мінімальна зарплата у 3200 грн: нові подробиці

З 1 січня розмір мінімальної зарплати в Україні становитиме 3200 грн. Кабмін збирається жорстко контролювати процес.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що необхідно уникнути зрівняння рівня оплати праці фахівців різної кваліфікації та переведення працівників на неповну ставку. Про це він сказав під час селекторної наради з головами ОДА, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Ми з вами, особливо в перші місяці нашої з вами роботи по мінімальній зарплаті, ні в якому разі не повинні допустити ні вирівнювання зарплат некваліфікованих і високопрофесійних працівників – не допустити так званої “зрівнялівки”, – сказав він.

Розенко додав, що з метою уникнення “зрівнялівки” необхідно буде забезпечити підвищення зарплат фахівцям, в тому числі за рахунок доплат з місцевих бюджетів.

Крім того, місцева влада має контролювати, щоб не проводилося переведення працівників на неповний робочий день.

Читайте також: Гривня на міжбанку продовжує знижуватися

Крім того, кожна з обладміністрацій повинна створити робочу групу по боротьбі з нелегальним працевлаштуванням.

Нещодавно президент Порошенко також підписав документ, який вводить штраф за зарплати в конверті. У випадку виявлення порушення, підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат – з 1 січня це 320 тисяч гривень.

Крім того, законом передбачається сплата ФОПами мінімального єдиного соціального внеску, навіть якщо підприємець не веде господарську діяльність і не отримує прибуток.

Джерело.