fbpx
Політика
“Мене Україна не цікавить, я американець” — українці, які голосували за Трампа

Відомий українець Аскольд Лозинський, який виріс у сім’ї емігрантів у Нью-Йорку, написав свої думки щодо перемоги Трампа на виборах у США. Він розповідає про те, чому багато українців голосували саме за представника Республіканської партії, і чому він не віддав за нього голос.

Соціологи пророкували перемогу Клінтон, але її таки здобув Трамп. Чому?

“Майже всі опитування перед і під час виборів вказували на перемогу пані Клінтон. Як це сталось, що переміг Трамп? Є тут тільки одна відповідь. Багато виборців Трампа не признавалися при опитуванні. Мабуть, були різні причини: конспірація, тиск, а також і стид. Я мушу признати, що якщо я би голосував за Трампа, то також не признавався б. У моєму випадку зі стиду.

Як голосували українці?

“Треба признати, на жаль, що було багато українців США, які голосували за Трампа. Я перепитував багатьох тих, що призналися. Відповіді були найбільше на підставі ненависті до політичних можновладців, а зокрема Гіларії Клінтон і її мужа. Були також ті , що голосували вперто традиційно за Республіканським кандидатом який загально вважається більш правим, ніж Демократичний.

Коли я звернув увагу цим українським-американцям на справу відношення Трампа до України то реакція була десь на пів, половина не була взагалі ознайомлена про відношення Трампа до України, а тим менше про його прихильність до Путіна. Друга половина вважали його вислови пустими фразами перед виборами, які напевно зміняться в майбутньому.

Коли я звертав увагу, що Трамп ні сам, ні через представника не приймав участі, хоч був запрошений, у відкритті пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні минулого листопада, відмовив у зустрічі з Президентом Порошенком у вересні ц.р. та не подав жодних відповідей на виборчий запитник Українського Конгресового Комітету Америки, майже всі респонденти відповіли:”я цього не знав”, хоча були такі які сказали прямо:”то нічого”.

До речі, були американці українського походження, котрі підпирали Трампа, та на питання відношення Трампа до України відповіли: “мене Україна не обходить, я американець”. До речі, один навіть живе з українського гроша.

Про власні переживання

“Можу стояти, чи сидіти, відносно осторонь і спостерігати як справиться новий президент, якого я маю за примітива у поведінці як політика і як людини, з мінімальною освітою і ще меншими моральними засадами. Його дружина мабуть буде перша “перша леді” котру ввесь світ бачив, або може побачити в еротиці. Але з огляду на велику небезпеку і кривду, яку Трамп може нанести Україні, а ні я, а ні хто інший з українців, котрі були його противниками не можуть бути спокійними”.

Подальші дії українців США

“З приходом до влади Трампа українська громадськість в США не сміє відпочивати. Переконувати Трампа (вперту і зухвалу мало-інтелігентну людину)– це малонадійна стратегія. Нейтралізувати його, розіграти його з противниками і ворогами України, включно з Путіном, а, найголовніше, працювати на підтримку України від наших друзів у Конгресі – це тактика сьогоднішнього дня. Нам українцям краще працювати і не тратити надії навіть при сьогоднішніх примітивних обставинах”.

Читайте також: У Канаді померла українська казкарка

Джерело.