fbpx
Події
У Канаді померла українська казкарка

10 листопада у місті Вінніпезі, що у Канаді померла Орися Пащак-Трач. Про раптову смерть письменниці, казкарки, громадського провідника та перекладача повідомляє Конґрес Українців Канади.

“Ми втратили направду виняткового провідника громади. Неперевершена любов і відданість до нашої культури, традицій, спадщини найкраще характеризують пані Пащак-Трач. Її праця та самовідданість надзвичайно збагатили українське життя в Канаді і поза її межами”, – сказав Павло Ґрод, національний Президент Конґресу Українців Канади.

Вона вела публіцистичну рубрику The Things We Do в українському тижневику Ukrainian Weekly. ЇЇ книжка First Star I See Tonight: Ukrainian ChristmasTraditions – це всеосяжна англомовна книга про українські різдвяні традиції, яка вийшла друком у грудні 2015 року. Вона щорічно проводила турне народного мистецтва та культури в Україні.

За внесок у розвиток українсько-канадської громади, цього року на Трирічному Конґресі Конґресу Українців Канади пані Пащак Трач була нагороджена Шевченківською Медаллю в категорії культури і мистецтва. Шевченківська Медаль є найвищою формою визнання якою нагороджує Конґрес Українців Канади.

“Виростаючи у Вінніпеґу, я завжди пам’ятатиму тепло, ентузіазм та гумор пані Орисі,” заявив Ігор Михальчишин, генеральний директор Конґресу Українців Канади. “Покійна завжди радо ділилася своїми багатими та глибокими знаннями про традиції, історію та культуру і була невтомним поборником всіх українських справ.”

Молебень за померлою буде проходити сьогодні в молитовному домі Євхаристії у Парижі, о 18-й годині вечора. Бажанням Орисі було, щоб всі учасники молебню прийшли у вишиванках. Будь-які пожертвування, замість квітів, пропонують внести в канадський Український Фонд Тараса Шевченка.

У смутку покійна Орися Пащак Трач залишила свого чоловіка Мирослава, синів Бояна, Добряна і Руслана, сестру Нусю Дениск. Ми просимо Господа пам’ятати родину Орисі Пащак Трач в цей важкий час і дарувати покійній вічне життя у Царстві Небесному.

Вічная Пам’ять!

Читайте також: Дональд Трамп про Україну: що про неї думав і говорив 45-й президент США

Джерело.