fbpx
Політика
Медведчук регулярно літає приватним літаком у РФ, не дивлячись на заборону прямого авіасполучення – Схеми

Кум Путіна та представник України у гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Віктор Медведчук регулярно здійснює прямі авіаперельоти на приватному літаку між Україною та Росією, попри те, що з жовтня 2015 року Державна авіаційна служба України припинила пряме повітряне авіасполучення між двома країнами.

Про це йдеться у розслідуванні програми Схеми, спільного проекту Радіо Свобода та каналу UA:Перший.

Такі факти журналісти зафіксували тричі. У понеділок, 14 листопада, Віктор Медведчук у компанії невідомих прилетів прямим рейсом із Москви в аеропорт Київ. Журналісти зафіксували прямий переліт за допомогою трекінг-сервісу, а також зняли вихід Медведчука з терміналу Київ після приземлення з Москви.

Ще два рази журналісти зафіксували як літак Фалькон 900, який використовує Віктор Медведчук, здійснив пряме авіасполучення з Російською Федерацією 9 вересня (рейс Київ-Москва) та 23 жовтня (літак з’явився на трекері біля російського курортного міста Анапа – та прямо перетнувши український кордон приземлився у Києві).

Журналісти відзначають, що за чотири місяці спостережень усі інші приватні літаки для перельотів у Москву та інші російські міста використовували посадку у аеропорту міста Гомель (Білорусь).

Міністр інфраструктури Володимир Омелян підтвердив, що припинення прямого авіасполучення України поширюється і на приватні літаки. Міністр також повідомив, що для здійснення такого перельоту (при умові реєстрації літака в третіх країнах) потрібно отримувати дозвіл в української та російської влади.

«Така заборона поширюється на літаки реєстрації української або російської або скажімо якщо є сертифікат експлуатанта в Росії або в Україні. Водночас теоретично літаки іншої реєстрації можуть при отриманні згоди російської та української влади здійснювати перельоти між обома країнами. Фактично у 99 відсотках випадків такі перельоти не погоджуються, тому комунікація іде через Мінськ або інші держави», – розповів Омелян.

Літак яким користується Віктор Медведчук – це Фалькон 900 з бортовим номером P4-GEM зареєстрований на острові Аруба (Нідерланди).

На запит програми Схеми у прес-службі громадського руху Український вибір – Право народу повідомили, що дозвіл на пряме авіасполучення від української та російської влади Віктор Медведчук отримує для проведення офіційних переговорів.

«Візити Віктора Медведчука до Російської Федерації є робочими і носять офіційний характер. У ході цих візитів ведуться переговори з керівництвом Російської Федерації.Саме в результаті таких переговорів були звільнені Надія Савченко, Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв”, – йдеться у поідомленні.

В прес-службі додали, що наразі тривають переговори щодо звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Один з турів таких переговорів відбувся 14 листопада 2016 року під час візиту Віктора Медведчука до Москви. З огляду на діловий і гуманітарний характер поїздок, спрямованих на реалізацію інтересів України, такі дозволи на перельоти надаються компетентними органами регулювання авіаційного руху російської та української сторін».

Читайте також: Із видом на Білий дім: стало відомо, де живе донька Медведчука (фото)

Джерело.