fbpx
Події
Мамо, це — “свинка”: Протягом дев’яти днiв цiєю недугою можна заразити iнших

“…Ще вранцi син сповнений сил та енергiї пiшов до школи, а коли повернувся додому, то не захотiв їсти.

Це нездоровий симптом для мого ненажери, тож помiряла температуру — 40,1.

Такої високої температури в нас ще нiколи не було, тому я негайно викликала “швидку”. Медики оглянули сина i все, що виявили, крiм височенної температури, трiшки червоне горло.

“Нiчого серйозного — звичайна “вiруска”, — сказав лiкар, вколов жарознижувальне та приписав бiльше пити. Уранцi температура знову пiдвищилась до 40, тож я ще раз дала жарознижувальне. Сiмейна лiкарка, яка оглянула сина, погодилася зi своїми колегами зi “швидкої” та поставила дiагноз — ГРВI.

На третiй день температура не перевищувала позначку 38,5, але сина почало болiти вухо. Ми викликали ЛОРа i здали кров. Результат аналiзу — кров типово вiрусна, без лейкоцитозу. А отоларинголог не побачив нiяких проблем iз вухом. I от аж на четвертий день у дитини розпухла шия й вилiзли типово “свинячi” ознаки.

Тут уже дiагноз стовiдсотковий — паротит. То я чотири днi майже не лiкувала дитину, лише жарознижувальне давала. Невже не можна було швидше поставити дiагноз, я б почала нормальне лiкування!” — обурюється мама 8-рiчного Дмитра.

— То якi першi симптоми паротиту, чи, як його в народi називають, “свинки”? Чи можна в перший же день хвороби поставити правильний дiагноз i почати адекватне лiкування? — запитали ми Уляну Рацьку, сiмейного лiкаря.

— Хвороба починається раптово, спочатку як звичайна ГРВI: пiдвищення температури, гарячка, бiль голови, бiль у м’язах, може дерти в горлi. Й вiдразу поставити дiагноз паротит майже неможливо. Звiсно, можна пiдозрювати, що в пацiєнта паротит, якщо вiн мав контакт з iншим хворим.

— Ну, уявiмо, я мала контакт — i в мене пiдвищилась температура. Що робити? Як лiкуватись? — Та нiяк! Не панiкуйте так. Лiкування паротиту спрямоване на полегшення стану хворого: полоскання горла антисептиком, сухi зiгрiвальнi компреси (найпростiше — замотатись шаликом), рослинно-молочна дiєта, лiжковий режим, коли висока температура — жарознижувальне, багато пити.

Читайте також:ЛІКАРІ НАЗВАЛИ 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ СТАРІННЯ

Коротко кажучи, симптоматичне лiкування, бо специфiчного немає. — А коли вже вилазять оцi “свинячi” ознаки i, взагалi, який перебiг хвороби?

— Пiсля двох-чотирьох днiв нiби звичайної ГРВI починає болiти в дiлянцi вуха, стає важко жувати i з’являється припухлiсть шиї — це ураження бiля вушної слинної залози. Також ураження зазнають пiдщелепнi й пiд’язиковi залози. На третiй-четвертий день температура йде на спад i триває до п’яти-семи днiв.

Загалом людина заразна дев’ять днiв вiд перших ознак хвороби, тому саме стiльки потрiбно бути вдома, щоб i iнших не заражати, i собi проблем не наробити. — Так, знаю, що “свинка” дає ускладнення, i хлопчики, якi в дитинствi перехворiли, потiм не можуть мати дiтей…

— Чомусь це пропагується в українських та росiйських фiльмах, але це — мiф! Свинка в дiтей переважно проходить без ускладнень, i тому це нiяк не впливає на с….ву систему.

Так, ускладнення бувають, але рiдко — це менiнгiт, орхiт (ураження с…евих залоз, що загрожує неплiддям), панкреатит. Причому важчий перебiг у дорослих, якi захворiли на цю “дитячу” недугу.

— А як дiзнатися, що починається ускладнення?

У мене знайомий мав “свинку”, то так боявся, щоб йому не розпухли яєчка, що не випускав дзеркало з рук. Урештi свинка минула без ускладнень, а от нерви вiн ще довго лiкував…

— Нi, не потрiбно постiйно туди заглядати! Отак нi з того нi з сього нi менiнгiт не почнеться, нi орхiт…

Читайте також:ЛІКАРІ НАЗВАЛИ ПРОДУКТИ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ЗАВАГІТНІТИ

Запiдозрити ускладнення можна, коли на сьомий день захворювання знову пiдвищується температура до 39 — 40. От тодi треба негайно викликати лiкаря! Тому найважливiше в лiкуваннi паротиту та й будь-якої ГРВI — сидiти вдома. Лiжковий режим! Бо буває, що вип’ють жарознижувальне, i самi йдуть на роботу, а ще гiрше — дiтей до школи-садочка ведуть. От такi застудженi “свинки” потiм вилазять ускладненнями.

Джерело.