fbpx
Політика
Майже 6 тисяч абітурієнтів, які рекомендовані до зарахування у медичні вузи, мають рекордно низькі бали

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун стурбована великою кількістю рекомендованих на бюджетні місця в медичні вузи абітурієнтів. Про це пані Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

“Відсутність мінімального прохідного балу 150 за ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) призвела до прогнозованого результату – багато абітурієнтів з нижчими балами подали документи на вступ у медичні вузи. А саме – 5 800 вступників з балами нижче 150 є рекомендованими до зарахування до внз у цьому році”, – написала вона.

Вона зазначила, що за деякими даними, мінімальний прохідний бал, з яким абітурієнт може потрапити на бюджет у медичні вузи – 123 бали, а в 4 медвузах кількість заяв вступників з балами нижче 150, складає більше 20%.

Читайте також: Супрун пояснила, за що платитимуть жінки під час пoлогів після медичної реформи

“Цікава закономірність – у вузах, що знаходяться нижче у рейтингу рівня знань випускників, вирушили найбільше абітурієнтів із сертифікатами менше 150 балів. Вони вибрали слабкі медуніверситети для того, щоб отримати шанс навчатися за державний рахунок”, – додала Супрун.

Вона розраховує на встановлення мінімального прохідного балу для вступників в медвузи в наступному році.