fbpx
Політика
“Майдан” у Польщі: спроба перевороту і втеча Качиньського

Ввечері 16 грудня тисячі поляків заблокували будівлю Сейму у Варшаві, де саме обговорювали бюджет країни на наступний рік. У МВС Польщі вже назвали це спробою перевороту.

Протестувальники вимагали зустрічі з главою правлячої партії Польщі Право і справедливість Ярославом Качиньським. Але той буквально втік з парламенту під прикриттям поліції, яка застосувала силу до мітингувальників.

Що збурило поляків?

Напередодні опозиційні депутати прагнули внести зміни до бюджету. Для цього їм довелося заблокувати трибуну, щоб змусити урядовців переглянути деякі пункти. Тоді правляча партія Качиньського проголосувала руками в іншому приміщенні.

Опозиційні Громадянська платформа і Сучасна Польська Селянська партія вважають це порушенням закону та вимагають повторного засідання.

Саме тому демонстранти, які зібралися біля стін Сейму, наполягали на зустрічі з Качиньським. Та він не погодився. Тоді поліція застосувала силу проти учасників протесту й вивела законотворців із будівлі.

Що каже поліція?

Глава МВС Польщі Маріуш Блащак події під стінами парламенту назвав спробою перевороту.

“Я оцінюю вчорашні події – як спробу незаконного захоплення влади”, – сказав він.

При цьому Блащак звунуватив у спробі перевороту Громадянську платформу, а також партії Nowoczesną і PSL. Що зараз відбувається під стінами Сейму?

Депутати опозиції перебували в залі засідань цілу ніч, а під парламентом на даний момент кілька десятків людей, які підтримують опозицію і виступають проти дій влади.

Читайте також: На матчі Росія – Чехія народна артистка РФ забула слова гімну і попросила виконати його спочатку (відео)

Джерело.

facebook