fbpx
Політика
Лукашенко не допоможе: озвучений варіант нового вторгнення в Україну

Імовірність вторгнення Росії через Білорусь в Україні є абсолютно реальним сценарієм, а президент Білорусі Олександр Лукашенко не стане втручатися в цю ситуацію.

Таку думку в ефірі “Обозреватель. LIVE” висловив військовий експерт Олег Жданов.

“Я б цей напрямок розглядав як потенційну загрозу, так само як і західний напрямок. Тому що в Білорусі, в Могильовській області, на полігоні перебуває угруповання, числельністю 6000-8000 осіб Збройних сил Російської Федерації. Воно включає в себе ударну авіацію. Була там створена ще в 2014 році. Зараз вони будують під Могилевом військову базу, де буде розгортатися у мирний час дивізія, а у військовий – польова армія”, – розповів він.

Як наголосив Жданов, президенту Росії Володимиру Путіну ніхто не завадить провернути подібну операцію в Білорусі.
“Лукашенко як самостійний політик на міжнародній арені не представляє практично нічого. Тим паче, що питання окупації Білорусі не варто, де-факто вона відбулася. Те, що вона де-юре не проявилася ніяк, і вони поки не дійшли до конфронтації з Володимиром Путіним, то, що російські танки не в’їдуть до Мінська і загрози такої не варто, це не свідчить про те, що Лукашенко самостійний політик. Білорусь повністю перебуває на російській фінансовій дотації”, – підсумував він.

Під час виступу в Генштабі президент України Петро Порошенко заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко запевнив, що не дозволить Росії використовувати свою територію для нападу на Україну.

Читайте також:  Фронт не по зубах, то починає діяти “п’ята колона”, – Порошенко

Джерело.