fbpx

Латвія допоможе повернути заарештовані гроші чиновників Януковича

Латвія допоможе Україні повернути заарештовані гроші екс-чиновників часів президента Віктора Януковича. Відповідне питання обговорили заступник генпрокурора України Євген Єнін з генпрокурором Латвії Еріксен Калнмейерсом. Зустріч пройшла під час візиту Єніна до Латвії, зазначили в прес-службі Генпрокуратури України.

Сторони домовилися узгодити подальші заходи в рамках національних правових систем, необхідні для повернення в Україну конфіскованих Латвією злочинних статків українських екс-чиновників.

За словами Єніна, співпраця правоохоронних органів двох країн в останні роки набула неабиякої актуальності і важливості. Так, Україна направила Латвії ряд запитів про правову допомогу у кримінальних виробництвах стосовно колишнього керівництва країни і його оточення.

“Їх виконання має ключове значення для прогресу слідства і, як наслідок, покарання винних і повернення викрадених державних коштів”, – зазначив Енін.

У свою чергу Калнмейерс окреслив невідкладні спільні кроки відомств при розслідуванні таких кримінальних проваджень, а також для повернення в Україну відповідних злочинних активів.

При цьому він підтвердив готовність до подальшого тісного співробітництва з Генеральною прокуратурою України.

За підсумками зустрічі Енін підкреслив, що повернення грошей не викликає сумнівів, але це процес не одного дня – швидкість буде залежати багато в чому саме від України.

“Латвійський досвід спеціальної конфіскації (поза рамками кримінального вироку) може стати в нагоді Україні – Арбузов і Ко навіть не намагалися оскаржити рішення про конфіскацію (навіть через адвокатів), напевно боялися засвітитися. Свята наївність”, – написав він на своїй сторінці в Facebook .

Читайте також: У БАГАТЬОХ ДЕПУТАТІВ “РИЛЬЦЕ В ПУШКУ” – ГАВРИЛЮК ПРО СПЕЦКОНФІСКАЦІЮ

Джерело.

You cannot copy content of this page