fbpx
Політика
“Купуй американське, наймай американців”: Трамп новим указом вкотре ускладнив отримання віз у США
Документ посилює захист певних вироблених у США товарів та закликає до перегляду програми отримання робочих віз H-1B

Президент США Дональд Трамп у вівторок, 18 квітня, підписав указ “Купуй американське та наймай американців” (“Buy American and Hire American”). Повний текст розпорядження опублікувала прес-служба Білого дому на офіційному сайті, передає DW.

Документ посилює захист певних вироблених у США товарів та закликає до перегляду програми віз H-1B, яка сприяє роботі у США висококваліфікованих іноземних спеціалістів, з метою реформування цієї програми.

Згідно з документом, американські міністерства юстиції, праці та національної безпеки мають підготувати та представити програми заходів стосовно перегляду програми робочих віз H-1B – аби уникнути “шахрайства та зловживань “. Трамп вважає, що наразі такі візи видаються за допомогою “абсолютно випадкової лотереї”, а повинні видаватися “найкваліфікованішим та високооплачуваним спеціалістам і ніколи не повинні використовуватися для заміни американців іноземцями”.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

Програма робочих віз для працівників з високою кваліфікацією H-1B є дуже популярною серед високотехнологічних компаній США (переважно з Силіконової долини). Кожного року близько 85 тис. віз у рамках цієї програми отримують працівники технічних спеціальностей з усього світу (і з України також).

Крім візової політики, указ стосується державної закупівлі за федеральними контрактами – передбачається збільшити частку американських товарів. На думку Трампа, роками в США ігнорувався захист американських виробників у системі держзакупівель.

Джерело.