fbpx
Політика
Крим є тим куском, яким Москва вдавиться, – український дипломат

Якщо Захід не упіймається на пропаганду російських агентів і буде дотримуватись санкцій, то одного дня російська верхівка опиниться перед дилемою: або деокупація Криму і Донбасу, або економічний і соціальний колапс

Таку думку висловив посол України у Хорватії Олександр Левченко, передає офіційний сайт посольства.

Злочин путінського режиму полягає і в тому, що він зруйнував столітню дружбу між двома близькими народами. Звичайно, коли Росія піде з окупованих територій і засудить режим Путіна, ми відновимо нормальне міждержавне співробітництво, але рани ще довго не зможуть загоїтися, а справжня дружба стане можливою тільки через кілька поколінь,– зауважив він.

На його думку, мирна реінтеграція окупований територій України є не лише можливою, а є єдино можливим рішенням.

Для цього потрібна, передусім, готовність українців захищати свою Батьківщину, і це ми маємо. Апетити Путіна були значно більшими, він планував окупувати половину нашої країни, проте зупинився там, де його зупинили українські воїни. Також необхідна рішучість і послідовність Заходу в питаннях захисту міжнародного права. Підкреслю, що санкції діють повільно, але певно. Якщо Захід не упіймається на пропаганду російських агентів і буде дотримуватись санкцій, то одного дня російська верхівка опиниться перед дилемою: або деокупація Криму та Донбасу, або економічний і соціальний колапс. Росія величезна, але економіка її є відсталою і неефективною, вже й сьогодні вона не може нормально утримувати навіть саму себе, не кажучи вже про окуповані території,– наголосив дипломат.

Також посол підкреслив, що світова спільнота наразі не забуває про Крим, навіть попри те, що вся її увага є зосередженою на Донбасі, бо “там проливається кров”.

Крим є тим куском, яким Москва вдавиться. Вона буде змушена повернути його туди, звідки і вкрала. Увага світової спільноти зараз і справді зосереджена на Донбасі, тому що там проливається кров. Але й про Крим ніхто не забуває. Більш того, західні політичні еліти прекрасно знають, що саме Крим є головною проблемою. Бо Крим Росія не тільки окупувала, але й анексувала, тобто проголосила його частиною своєї території. Це перша в історії Європи анексія після часів Гітлера. Допоки вона триває, міжнародне право і система безпеки Європи і світу залишаються зруйнованими. Ніхто не змириться з тим, щоб бандитизм став основним принципом міждержавних відносин,– підсумував Олександр Левченко.

Читайте також: Після указу Трампа по біженцям Посольство США змінило порядок видачі віз росіянам

Джерело.

facebook