fbpx
Політика
Корупційний скандал у МВС: НАБУ отримало доступ до телефону Авакова

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) отримало доступ до телефону міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова через підозру його сина Олександра в сумнівній закупівлі для МВС.

Про це стало відомо з постанови Солом’янського суду Києва від 15 серпня 2016 року, пише Главком.

Таким рішенням суд задовольнив клопотання НАБУ про доступ детективів до інформації про телефонні дзвінки Авакова з червня 2014 по серпень 2016 року.

Згідно з судовими матеріалами, справу було порушено в результаті закупівлі 6000 рюкзаків у постачальників, яких нібито лобіював екс-заступник міністра Сергій Чеботар.

Крім того, з постанови Солом’янського суду Києва випливає, що НАБУ не ставить під сумнів факт переговорів між Олександром Аваковим і Чеботарем.

“Водночас існує обґрунтована підозра вважати, що колишній заступник міністра внутрішніх справ України, діючи спільно з сином міністра внутрішніх справ, дав завідомо незаконні вказівки членам комітету з конкурсних торгів щодо організації проведення переговорної процедури закупівлі рюкзаків і організував проведення процедури закупівлі таким чином, щоб переможцем по лотах 1-3 був визнаний “ТОВ “Дніпровенд”, – говорили детективи в суді.

Читайте також: У Києві обікрали сина глави МВС Арсена Авакова (відео)

Вони з’ясували, що ніякої господарської діяльності зазначена компанія не здійснювала і рюкзаки не виготовляла. Причому, представником “Дніпровенда” на офіційних переговорах з МВС виступив товариш Авакова молодшого. Його ім’я в судових документах не вказали, але раніше журналісти з’ясували, що контактною особою від компанії на переговорах з МВС був керівник харківської IT-компанії Turboseo Володимир Литвин.

НАБУ вважає, що координувати дії всіх співучасників шляхом надання вказівок міг сам Арсен Аваков, у прямому підпорядкуванні якого знаходився Чеботар.

Також за даними слідства у “Дніпровенда” відсутнє необхідне обладнання, кваліфіковані працівники і наявність документального підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Крім того, встановлено, що засновник і директор компанії по факту не займається її справами.

З огляду на такі факти в НАБУ заявили, що закупівля відбулася за завищеними цінами, а товар поставлених у повному обсязі, є наслідком “змови” посадових осіб МВС України з менеджментом “Дніпровенда”.

Також слідчі виявили той факт, що, отримавши гроші (14,495 млн гривень) “Дніпровенд” перерахував їх фіктивним компаніям за неіснуючі послуги.

Також у детективів викликає сумніви і відбір у якості постачальника тисячі рюкзаків фізичної особи – підприємця (ім’я якого в судових документах не вказано). У розслідуванні НАБУ наголошується, що цього бізнесмена та його представника не було в списку розсилки запрошень від МВС для участі в переговорній процедурі.

Читайте також: Повна розшифровка скандальної розмови Олександра Авакова у кабінеті Чеботаря (відео)

Джерело.