fbpx
Політика
Конституційний суд України за зверненням президента Порошенка розгляне законність позбавлення екс-президента Віктора Януковича звання президента.

Конституційний суд України за зверненням президента України Петра Порошенка розгляне законність позбавлення екс-президента Віктора Януковича звання президента. Розгляд справи розпочнеться 19 жовтня.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Раніше Порошенко звернувся до суду із питанням стосовно конституційності закону України «Про позбавлення Януковича звання президента України».

Голова держави вважає, що парламент перевищив свої повноваження, ухвалюючи таке рішення і порушив 6, 19 та 58 статті Конституції про розподіл влади України, правовий порядок та незворотну дію в часі законів та правових актів.

Відзначимо, що згідно Конституції України, звання Президента охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Ініціаторами закону про позбавлення звання президента Віктора Януковича були народні депутати Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Андрій Тетерук і Сергій Скуратовський.

У законі таке рішення пояснюється тим, що «Янукович неконституційним способом самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало територіальної цілісності і суверенітету України, і призвело до масового порушення прав і свобод громадян».

Нагадаємо, Віктор Янукович втік з Києва в ніч на 22 лютого 2014 року і незабаром остаточно покинув Україну. Правоохоронці підозрюють Януковича у причетності до масових вбивств активістів під час Євромайдану, державній зраді, зловживанні владою та ряді інших злочинів.

Читайте також: Терміново!Скандал! Шок! Порошенко допоміг Януковичу тікати з Києва під час Майдану

Джерело.

facebook