fbpx

Коли в Україні знизять акцизи на б/в авто

Законопроект №3251 про зниження акцизів на б/в авто наробив чимало шуму, але поки що не набув чинності.

auto.ria.com розібралися, коли ж все таки знизять акцизи і знизять їх взагалі.

Що вже прийняла Верховна Рада?

Законопроект №3251, який передбачає можливість нехай тимчасового, але істотного зниження акцизного збору, 31 травня був прийнятий в цілому на пленарному засіданні.

Що гальмує зниження акцизів?

З’явилося перешкода у вигляді проекту Постанови про скасування рішення Верховної Ради від 31 травня про прийняття Проекту Закону про внесення змін у підрозділ 5 розділу ХХ Податкового Кодексу України щодо стимулювання ринку транспортних засобів з пробігом в цілому. Документу, щоб покинути стіни Верховної Ради і потрапити на підпис до Президента, спочатку слід отримати підпис Голови ВР, але наявність згаданого проекту Постанови №3251-П, не дозволяє Парубію підписати вже проголосований проект закону.

Що далі?

Сьогодні, 15 червня, відбулося засідання Регламентного комітету ВР, який, власне, і розглядав суть проекту Постанови авторства нардепа Святаша №3251-П, наявність якого мотивовано порушенням регламенту ВР. Регламентний комітет ВР у своєму висновку не побачив порушень Регламенту, також не було скарг від інших нардепів, зафіксованих у стенограмі засідання, а часу для обговорення з/п №3251 під час всіх читанні було виділено достатньо. Разом з цим в резюме Комітету звернено увагу на техніко-юридичні неточності в оформленні проекту Постанови. Як би там не було, біг з бар’єрами не закінчується. Тепер проект Постанови №3251-П з урахуванням резюме Регламентного комітету мав бути винесений на позачергове голосування у ВР.

Так коли ж знизять акциз?

Питання складне. Але якщо №3251 отримає підпис спікера і потім президента, то акцизи знизять вже з 1 липня 2016 року.

Читайте також: Прикордонники розповіли, коли українсько-польський кордон знову почне рухатися (відео).

Джерело.

You cannot copy content of this page