fbpx

Коломойський може заробити 5 років в’язниці

Якщо з’ясується, що компанії, які отримали кредити від ПриватБанку, не зможуть розрахуватися з уже державною фінустановою, акціонери потраплять під дію закону про доведення до банкрутства. Покарання за порушення закону – до 5 років ув’язнення. Про це пише Finbalance з посиланням на інтерв’ю голови Національного банку України Валерії Гонтаревої Reuters.

Так, голова регулятора заявила, що для незалежного аудиту активів ПриватБанку новий менеджмент вже найняв компанію Ernst & Young. Крім того, буде відібрана міжнародна компанія для керуванням проблемним портфелем, як це погоджено з МВФ.

“Міжнародна компанія наймається, щоб не було ніяких неринкових умов, ніяких оцінок активів за неправильною вартістю, щоб було зрозуміло, хто бенефіціарні власники цих активів і як вони збираються кредити віддавати”, – розповіла Гонтарева.

За її словами, до кінця першого півріччя повинна пройти перевірку здатність компаній, яким ПриватБанк позичив гроші, розрахуватися з ним в найближчі 5-10 років.

“Якщо цього не відбувається – було доведення банку до банкрутства. Це питання всіх наших правоохоронних органів, і банк буде подавати позови”, – заявила глава НБУ.

Читайте також: На Україну можуть напасти російські військові з Придністров’я, – Порошенко (відео)

Раніше Валерія Гонтарева пов’язувала питання погашення інсайдерських кредитів екс-акціонерами ПриватБанку з питанням погашення рефінансування НБУ. Вона зазначала, що з 19 млрд грн рефінансу на момент визнання “Привату” неплатоспроможним прострочений борг становив 14 млрд грн, причому “майже на все є персональні гарантії Коломойського, тому ми будемо стежити, як він реструктуризує свої кредити”.

Відповідно, якщо Коломойський і його партнери не будуть гасити борги перед ПриватБанком, держава може спробувати встановити контроль, принаймні, над активами, наданими як забезпечення під кредити рефінансування (мова йде, зокрема, про “Буковель”, “Бориваж”, літаки “Боїнг”).

Джерело.

You cannot copy content of this page