fbpx
Політика
Канадський депутат закликав скасувати візи для українців

Борис Вжеснєвський також закликав уряд відновити дію угоди про мобільність молоді.

Незважаючи на рішення Євросоюзу про скасування віз для українців, Канаді теж слід розглянути можливість подібного рішення. Про це під час виступу в федеральному парламенті Канади заявив депутат від правлячої Ліберальної партії Борис Вжеснєвський, повідомляє “Сегодня”з посиланням на “Укрінформ”.

“Прийшов час Канаді вивчити можливість зняття візових обмежень з Україною – останньої радянської спадщини, що розділяє наші держави”, – сказав Вжеснєвський.

Крім цього, він закликав уряд відновити дію угоди про мобільність молоді. “Тим часом закликаю працювати з Україною над відновленням дії угоди про мобільність молоді, щоб дозволити молодим українцям і канадцям подорожувати між нашими державами і збагачувати власну професійне й особисте життя, насолоджуючись усіма перевагами, які можуть запропонувати наші країни”, – зазначив депутат.

Він також привітав рішення Євросоюзу про скасування віз для короткострокових подорожей громадян України. “З часу революції Гідності в 2014 році, стіни і перешкоди на шляху до переходу України до сильної, консолідованої, західної ліберальної демократії продовжують падати”, – підсумував Вжеснєвський.

Читайте також: Не лише безвіз та “Євробачення”: в Канаді назвали 15 гучних перемог України

Нагадаємо, в Європейському союзі без віз можна перебувати не більше трьох місяців протягом півроку (правило 90/180). Якщо порушити цю умову – можна потрапити в Шенгенську інформаційну базу. Після цього можуть відмовити у в’їзді в будь-яку країну ЄС.

З початку безвізових подорожей в перетині кордону відмовлено дев’яти громадянам України, переважно через порушення міграційного законодавства країни ЄС під час попереднього перебування.