fbpx

Кабмін істотно скоротив список професій для пільгової пенсії

Кабінет Міністрів істотно скоротив список професій, працівникам яких призначається пільгова пенсія.

Відповідні зміни в постанову про затвердження списку виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість у яких надає право на пенсію на пільгових умовах, Кабмін прийняв на засіданні в п’ятницю, передають Українські Новини.

Міністр соціальної політики Андрій Рева, представляючи проект постанови, підкреслив, що його розроблено на виконання раніше досягнутих домовленостей з Міжнародним валютним фондом, які поки не виконано.

При цьому Рева не уточнив, скільки професій виключено зі списку пільговиків.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман перервав Реву, коли той спробував розкритикувати домовленості із МВФ попередніх урядів, підкресливши, що домовленості потрібно виконувати.

Водночас голова Федерації профспілок Григорій Осовий розкритикував цю постанову уряду.

“Ми б це скорочення привітали, якщо б це скорочення відбулося в результаті поліпшення фактичних умови праці, тобто звільнення людей шкідливих і складних умов праці. На жаль, умови праці навпаки погіршилися, бізнес заощаджує гроші за рахунок коштів, які мали б направлятися на охорону й безпеку праці”, – сказав він.

З слів Осового, постанова Кабміну у вугільній промисловості виключає 110 професій зі списку пільгових, що стосуватиметься близько 10 тис. працівників, у металургії – 100 професій, що зачепить 30 тис. працівників, у хімічній промисловості – 82 професії, що зачепить 8 тис. працівників.

Читайте також: Мінімальну пенсію підвищили: названі суми

Осовой зазначив, що під стінами Кабміну шахтарі голодують на знак протесту проти такого рішення, тому що ця тема є дуже соціально чутливою.

Федерація роботодавців підтримала прийняття постанови.

Рева зазначив, що список шкідливих професій варто оптимізувати, оскільки в ньому є або застарілі професії, або адміністративні посади, наприклад директор шахти.

Гройсман запропонував профільним міністерствам разом із профспілками й роботодавцями доопрацювати списки професій для пенсій на пільгових умовах і якщо буде потреба відкоригувати постанову

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів затвердив бюджетну резолюцію на 2017 рік.

Джерело.

You cannot copy content of this page