fbpx
Політика
Іноземці зможуть отримати українську візу поштою – МЗС

Україна продовжуєю візову лібералізацію для іноземних громадян та осіб без громадянства, які в’їжджають в Україну.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту консульської служби МЗС України у Facebook.

Так, у повідомленні йдеться про те, що наразі на завершальній перебуває проект нової редакції “Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію”, який розроблено для адаптації міграційно-візової політики України до стандартів Європейського Союзу та приведення нормативно-правової бази у візовій сфері у відповідність до сучасних вимог.

Проект передбачає, зокрема, можливість он-лайн подання візових анкет через веб-сторінку http://visa.mfa.gov.ua/.

Також планується, що іноземці зможуть подати пакет документів для оформлення візи до ЗДУ або зовнішнього постачальника послуг особисто, через законного представника або з використанням засобів поштового зв’язку.

Серед інших запланованих нововведень є надсилання паспортного документа з вклеєною візовою етикеткою власнику засобами поштового зв’язку за його рахунок.

Також в МЗС планують зменшити строки оформлення віз: у терміновому порядку з 15 до 5 робочих днів, у звичайному порядку – до 10 робочих днів, збільшити термін дії короткострокових віз до 10 років, знизити до 65 доларів США тарифну ставку за оформлення усіх типів віз.

Окрім, проект передбачає збільшення терміну дії довгострокової візи: за новими правилами вона видаватиметься як багаторазова на 90 днів (зараз – одноразова на 45 днів, що викликає обґрунтовані скарги заявників в частині ліміту часу на прибуття в Україну, а також у випадках термінового виїзду з України до оформлення посвідок на проживання, що призводить до необхідності повторного звернення за візою).

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз.

Джерело.