fbpx
Політика
Інфляції не уникнути: невтішний прогноз Нацбанку

Національний банк України переглянув прогноз рівня річної інфляції на 2017 рік у бік погіршення. Водночас фінрегулятор зберіг облікову ставку на рівні 12,5%, аби призупинити ріст цін, передає 24 канал.

Як зазначено в офіційному повідомленні Нацбанку, оприлюдненому в четвер, 14 вересня, таке рішення зумовлено вищими, аніж очікувалось, темпами зростання цін на сирі продукти харчування та тютюнові вироби.

“Як і в попередні місяці, до цього призвели фактори з боку пропозиції – несприятливі погодні умови навесні поточного року зумовили здорожчання фруктів та овочів, а значні обсяги експорту м’ясної та молочної продукції – її здорожчання на внутрішньому ринку”, – додали у фінрегуляторі.

Крім цін на харчування, на ріст інфляції також вплинуло зростання виробничих витрат – у тому числі зростання зарплат, що відобразилося у цінах на послуги.

Таким чином, вважають у фінрегуляторі, що річний показник інфляції у 2017 році перевищить 9,1% (плановий прогноз, озвучений у липні).

Читайте також: Значно більше ніж 3700: українцям обіцяють новий розмір мінімалки у 2018 році

В НБУ також відзначили, що після літнього зміцнення гривні до долара США національна валюта наприкінці серпня – на початку вересня дещо втратила в ціні. Таке явище у відомстві пояснили “тимчасовими й психологічними чинниками”, а також впливом сезонних факторів.

Related Post

facebook