fbpx
Політика
Гройсман обіцяє селянам компенсації за кожну корову

Кабінет Міністрів заплатить компаніям і домогосподарствам за утримання великої рогатої худоби.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду, пише “Економічна правда“.

“Ми передбачаємо підтримку молочного стада. Всім юрособам-виробникам ми компенсуємо близько 1,5 тис грн за дойну корову на рік, щоб збільшували надої молока”, – сказав прем’єр.

В той же час, особистим домогосподарствам нададуть по 2,5 тис грн за кожну голову молодої свійської тварини, яка утримується не менше 12 місяців.

Гройсман пообіцяв 70% державної компенсації за український посадковий матеріал у садівництві.

“Ми будемо підтримувати в цьому році садівництво та ягідництво в країні. Сьогоднішнім рішенням ми передбачаємо, що 70% вартості посадкового матеріалу буде компенсовано державою. Єдине питання – щоб цей посадковий матеріал був вироблений в Україні. Якщо хочеш створити сад, будь ласка – закуповуй саджанці українські, висаджуй їх, і ми компенсуємо 70% цього посадкового матеріалу”, – пояснив Гройсман.

Крім того, Кабмін направляє 1 млрд гривень на підтримку виробництва вітчизняної сільгосптехніки.

Як стало відомо, Кабінет міністрів схвалить механізм відтермінування сплати ПДВ на нове обладнання для модернізації підприємств, яке ввозиться в Україну.

“Сьогодні ми запустимо механізм розстрочення ПДВ на нове обладнання, яке буде ввезено в Україну”, – сказав Гройсман.

Він уточнив, що відтермінування по сплаті ПДВ буде надаватися терміном на 24 місяці.

“Це означатиме, що воно буде коштувати одразу на 20 відсотків дешевше для підприємств, ніж це було досі. Це дозволить модернізувати українське виробництво, створити нові робочі місця, створити якісний український продукт і бути конкурентними на міжнародних ринках”, – пояснив глава уряду.