fbpx

Гройсман назвав новий пенсійний вік в Україні

Кабінет міністрів України і Міжнародний валютний фонд (МВФ) узгодили варіант Пенсійної реформи без підвищення пенсійного віку. Про це під час презентації реформи в Кабінеті міністрів України заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

“Одним з головних вимог [МВФ до пенсійної реформи] було підвищення пенсійного віку. Нашим завданням було уникнути підвищення пенсійного віку – і ми це завдання виконали. Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, у яких є страховий стаж 25 років”, – заявив Гройсман.

При цьому, якщо у людини менше 15 років стажу, пенсійний вік склав 65 років. “Але для більшості українських громадян – понад 70% – це все буде дорівнювати 60 рокам”, – запевнив Гройсман.

Крім того, за словами голови Кабміну, люди з нестачею стажу матимуть можливість здійснити внески до Пенсійного фонду, щоб отримувати повноцінну пенсію.

“Бувають ситуації, коли у тебе 24 року страхового стажу, але тобі виповнилося 60 років – що робити? Ти можеш, відповідно до чинного зараз закону, компенсувати вартість одного, двох, трьох, чотирьох, п’яти років, щоб не забирати гроші у того , хто сумлінно сплачував свої внески. Це теж соціальна справедливість. Тобто якщо у тебе немає кількох років стажу по досягненні 60 років, ти можеш це компенсувати шляхом внесків до Пенсійного фонду”, – порадив Гройсман.

Однак, як поінформував прем’єр-міністр, для деяких категорій українців скасують особливі умови виходу на пенсію.

“Ми скасовуємо право на призначення пенсії за вислугу років для деяких категорій працівників, які на сьогодні страждали тільки від того, що у них була мінімальна зарплата. Їм було простіше піти на пенсію за вислугою років, тому що суттєвої різниці не було”, – зазначив Гройсман.

У той же час, ці норми не торкнуться шахтарів і сталеварів.

“Є складні роботи – сталевари і шахтарі. Ми підписали угоди з Федерацією роботодавців та Федерацією профспілок України про те, що на важких професіях за списком 1 і списком 2 буде здійснюватися відповідна доплата роботодавцем – 15% і 7% до Пенсійного фонду. Тобто люди зі списку 1 і 2 зможуть достроково вийти на пенсію. Ми навіть кілька розширимо ці списки за умови оплати цих відсотків. З 1 січня 2019 року для шахтарів ми фактично вводимо другий рівень накопичувальної системи. Для молодих шахтарів до 35-ти років буде відкрито персональний рахунок у Пенсійному фонді, куди будуть нараховуватися його пенсійні внески, звідки він буде отримувати пенсію”, – додав Гройсман.

Читайте також: 16-річний американець пoмер від передозування кави і енергетиками

Джерело.

You cannot copy content of this page