fbpx
Політика
Гонтарева переклала борги ПриватБанку на плечі українців – ЗМІ

За те, що державі доведеться виплачувати борги ПриватБанку на суму майже 150 млрд грн, відповідальна голова НБУ Валерія Гонтарева.

Про це йдеться в публікації на сайті “Обозреватель“.

У статті стверджується, що на думку депутатів з банківського комітету ВР, саме голова НБУ допустила нарощування ПриватБанком величезної суми боргу, яку тепер доведеться сплачувати держбюджету, тобто платникам податків.

Також в публікації йдеться, що Валерія Гонтарева знала, що у ПриватБанку є нестача капіталу, ще в квітні минулого року. За її власними словами, на той момент сума розриву ліквідності становила 113 млрд грн.

“Валерія Олексіївна суперечить сама собі. З одного боку, стверджує, що Нацбанк уважно стежив за всіма проблемними банками. З іншого – зізнається, що ПриватБанк рік “не виконував норматив обов’язкового резервування, прострочена заборгованість перед регулятором за стабілізаційними кредитами склала 14 млрд гривень, загальна заборгованість – 19 млрд гривень”. Тобто регулятор, замість того, щоб прийняти превентивні заходи щодо попередження або порятунку банку, чекав, поки він наростить свої борги до катастрофічної суми, щоб повісити їх на держбюджет, тобто на платників податків”, – йдеться в публікації .

За словами голови парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки, якого цитує “Обозреватель”, у Нацбанку були всі механізми для того, щоб “в режимі онлайн” відстежувати ситуацію і вирішити проблему на ранньому етапі. І раз регулятор цього не зробив, його керівництво має понести кримінальну відповідальність.

 

На думку автора публікації, НБУ постійно підштовхував “Приват” до націоналізації. Показовими були останні два тижні, коли ситуація штучно нагніталася. Зокрема, керівники банку заявили, що “Приват” пережив 7 інформаційних атак за короткий період. Кожна з яких закінчувалася панічними нападами у населення і зняттям рекордної суми готівки з банкоматів і з депозитів.

У публікації стверджується, що у Верховній Раді знову підняли тему відставки Гонтаревої. Про це заявив лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко, а також – фракція “Батьківщина”.

“Голова Нацбанку не могла не бачити такого величезного розриву в ліквідності “Привату”. Якщо ж вона “не бачила”, то така гошлова НБУ заслуговує негайної відставки”, – упевнений представник фракції Сергій Соболєв.

“Примітно, що майже всі опитані експерти, перераховуючи винуватців ситуації, що склалася, ставлять власників Приватбанку, зокрема дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського, на друге місце. На першому – влада, перш за все Національний банк. Саме багаторічне потурання, відсутність нагляду регулятора, звичне заплющення очей на проблеми обернулися великим фінансовим крахом, за який заплатить кожен українець”, – резюмується в публікації.

Читайте також: Втратив посаду через… вуса: Стало відомо, чому Трамп не призначив держсекретарем “друга України”

Джерело.

facebook