fbpx
Політика
Ердоган висунув США ультиматум

Влада Туреччини визнала Гюлена організатором військового перевороту, який проживає в США.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган висунув США ультиматум з вимогою видати Фетуллаха Гюлена, турецького інтелектуала у вигнанні, який проживає в США. Про це пише Daily Sabah.

За словами турецького президента, Сполучені Штати повинні обрати: або дипломатичні зв’язки з Туреччиною, або організація Гюлена, яку Ердоган вважає терористичною.

На думку Ердогана, саме Гюлен спланував військовий переворот в Турецькій Республіці. Ердоган також підкреслив, що Вашингтон робитиме вибір на користь або демократичної Туреччини, або терористичної організації.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.

Кількість жертв спроби перевороту в Туреччині досягла 240 осіб. Крім того, загинули 104 учасники спроби державного перевороту. Крім запровадження надзвичайного стану на три місяці, турецька влада також призупинила дію Європейської конвенції про права людини.

Читайте також: Сутність не приховаєш: Путін на зустрічі з Ердоганом відкинув “диявольську” тінь

Джерело.