fbpx
Політика
Дуда: взаємини Польщі та України не стануть добрими, поки будуть вшановувати ОУН і УПА

Україна повинна відмовитися від визнання Організації українських націоналістів і Української повстанської армії формаціями, які боролися за незалежність держави під час Другої світової війни, якщо хоче налагодити відносини з Польщею. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає “Укрінформ”.

Історичне минуле в значній мірі впливає на польсько-українські відносини, говорить президент. За його словами, Польща готова разом з Україною вшановувати багатьох українських героїв, але не згодна на прославляння тих, кого вважає злочинцями.

“Ми маємо право твердо вимагати, щоб була показана історична правда, а історична правда означає абсолютну заборону на прославляння тих, хто був вбивцями”, – зазначив президент.

Він наголосив, що Варшава вважає героями захисників України від російської агресії на Донбасі. Дуда нагадав, що він, зокрема, просив Петра Порошенка змінити закон, прийнятий в квітні 2015 року, яким ОУН і УПА визнаються формаціями, які боролися за незалежність України і які наділяються відповідними почестями.

“Ці питання в значній мірі впливають на польсько-українські відносини. Вони не будуть добрими, поки ці справи не будуть вирішені”, – додав Дуда.

Читайте також: До Польщі на автомобілі більше не поїду!

Джерело.