fbpx

Друг путіна – Орбан оголосив про перемогу своєї партії на виборах

«Ми пам’ятатимемо цю перемогу до кінця наших днів, тому що нам довелося боротися з величезною кількістю супротивників. У нас ніколи не було стільки супротивників одночасно», – заявив Орбан. До своїх політичних опонентів він відніс угорських лівих, «бюрократів» у Брюсселі, міжнародні ЗМІ та «українського президента».

Авторитарний лідер Угорщини та давній союзник росії Віктор Орбан оголосив про перемогу своєї партії на парламентських виборах у неділю, що дозволить йому вчетверте очолити уряд.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

За даними угорських ЗМІ, станом на 2:00 за київським часом (1:00 за центральноєвропейським) опрацьовано 95,9% бюлетенів. Партія Орбана «Фідес» здобула 53,2% голосів, об’єднана опозиція – 34,9%, «Наша країна» – 6,2%. Також повідомляється, що опозиція визнала свою поразку на виборах.

Зазначається, що в ході виборчої кампанії домінувала тема вторгнення росії в Україну. Угорщина значною мірою залежить від російських енергоносіїв, і Орбан ухилився від засудження нападу путіна на Україну, що ускладнило зусилля ЄС зі створення єдиного антипутінського фронту.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Орбан вів передвиборну кампанію переважно на гаслах недопущення участі угорських військ та озброєнь у конфлікті. Водночас він підтримав більшість санкцій ЄС проти росії.

Опозиція розкритикувала його за проросійську позицію. «путін відновлює радянську імперію, а Орбан просто спостерігає за цим зі стратегічним спокоєм», – заявив лідер опозиції Петер Маркі-Зай.

За 12 років перебування при владі Орбан установив жорсткий контроль над судовою системою, ЗМІ та освітніми установами Угорщини, оголосивши про намір побудувати «неліберальну» державу в рамках ЄС.

У березні Європейське бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, оцінивши «загальне погіршення умов для демократичних виборів», рекомендувало провести повномасштабний міжнародний моніторинг виборів 3 квітня. Як зауважує CNN, це був рідкісний крок для країн ЄС.

Фото: voanews.

04/04/2022

You cannot copy content of this page