fbpx
Політика
Дорогоцінна крупа: стали відомі причини аномально високої ціни на гречку

Аномальний ріст цін на гречку пов’язують зі швидким зубожінням запасів крупи на складах магазинів.

Про це повідомляє Країна.

У київських магазинах ціни на гречку різко зросли і доходять до 47-50 гривень за кіло. Таке зростання цін почалося на початку травня. Причому це зростання стартувало з позицій в 30 гривень. Тобто, менш ніж за місяць гречка подорожчала в півтора рази.

Економічний експерт Олександр Охріменко розповів, що першопричина дефіциту крупи в тому, що її стало невигідно вирощувати.

“Справа в тому, що гречка – товар не на експорт, тому аграріям невигідно її вирощувати. Тому, ще в минулому році фермери зменшили посіви і врожай, відповідно, теж зменшився. Ось гречка і дорожчає”, – пояснив експерт.

За словами Охріменка, як тільки зберуть новий урожай у серпні, ціни на гречку, можливо, впадуть. Але потім, протягом року, ціни знову будуть поступово зростати – за рахунок уже згаданого зменшення посівів.

Що стосується найближчих перспектив, то тут думки експертів розходяться. На думку Охріменка вище 50 гривень гречка вже не “стрибне”.

Водночас представники однієї з великих аграрних компаній допускають її зростання і вище цієї цифри.

“Зараз просто нагнітається паніка, щоб викликати ажіотажний попит. Можливо, він буде викликаний і це ще підніме ціну”, – зазначили аграрії.

  • Читайте також: Порошенко підписав закон про збільшення прожиткового мінімуму та зарплат.

Джерело.