fbpx
Політика
Домовленостей щодо припинення вогню в Україні з боку Росії досягти не вдалося, – очільник МЗС України

Сьогодні, 10 березня 2022 року, в Анталії відбулись перемовини міністра закордонних справ України Кулеби з очільником російського МЗС Лавровим за посередництва Туреччини.

Це перша зустріч на урядовому рівні від початку повномасштабної війни Росії проти України.

Домовленостей щодо припинення вогню в Україні з боку Росії досягти не вдалося. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції після переговорів.

Сторони також обговорили питання забезпечення гуманітарних коридорів.

«Була майже півторагодинна розмова між мною та Сергієм Лавровим. Перша задача – це організувати гуманітарний коридор з та до Маріуполя. Це – найбільш складне місто з точки зору гуманітарного становища. Друге – домовитися про 24-годинне перемир’я для вирішення всіх нагальних потреби для людей, що захоплені війною. Щодо першого, думаю, Сергій Лавров проведе комунікацію з тими в Росії, хто ухвалює такі рішення, і коридор запрацює. Зберігаю надію, що РФ суто з людських міркувань дозволять функціонування гуманітарного коридору з Маріуполя, як це відбувається зараз з Сум до Полтави.

Ми не можемо зупинити війну, якщо агресор не хоче цього зробити. Сьогодні я почув, що припинення вогню прив’язане РФ до виконання умов, висунутих Путіним на адресу України. Через це кажу, що Україна не здалася, не здається і не здасться. Ми готові до дипломатії, шукаємо дипломатичні рішення, але, поки їх немає, будемо самовіддано захищати нашу землю та людей від російської агресії», – каже він.

Очільник МЗС України також висловив готовність продовжувати діалог, якщо російська сторона буде готова до серйозної, предметної розмови, а не повторення пропагандистських штампів проти України. Коли Росія буде готова до такої розмови, Дмитро Кулеба запевняє, що розмову продовжать.