fbpx

“Дефолт або підвищення ціни на газ”: Україну поставили перед непростим вибором

Україна накопичила 66,4 млрд доларів держборгу й зараз перед країною стоїть вибір: або виконати вимогу МВФ і зробити ціни на газ ринковими, або оголосити дефолт.

Про це йдеться в блозі “Обозревателя“.

Величезний державний борг України накопичувався всі попередні роки, проте зараз настав час пікових виплат за зобов’язаннями.

Відмова від виконання фінансових зобов’язань держави для України за нинішнього стану може означати політичну cмeрть і повну втрату підтримки з боку міжнародного співтовариства.

У Кабміні, прорахувавши економічну ситуацію та ризики, заявили, що виступають за справедливе формування цін на паливо.

“Є питання, щоб вирівняти ціну комерційного газу та газу для населення, і ми працюємо з МВФ. Я з деякими питаннями не згоден, я вважаю, що має бути справедливе формування ціни в Україні, і ми повинні так побудувати ціну, щоб не було ніяких корупційних проявів”, – заявляв прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

При цьому в уряді обіцяють, що їм удасться забезпечити систему захисту людей від можливого зростання ціни на газ.

Якщо Україна виконає головну умову МВФ і зробить ціну газу реальною в нинішніх ринкових умовах, то НБУ цього року отримає близько 2 млрд доларів від кредитора, а також кошти від Європейського Союзу та Світового банку.

Відповідна допомога дозволить державі за підсумками 2018 року збільшити міжнародні резерви до 20,5 млрд доларів і відійти від перспективи оголошення дефолту.

You cannot copy content of this page