fbpx
Політика
Чи виграє гривня від перемоги Трампа?

Курс долара, 9 листопада

Національний банк

На 10 листопада офіційний курс гривні до долара виріс менш ніж на копійку і склав 25,562 грн / $ (з 25,5632 грн / $, встановлених Нацбанком на попередній робочий день). Стосовно євро офіційна гривня піднялася на 4 копійки: з 28,2167 грн / євро до 28,1744 грн / євро. Підвищився курс гривні і по відношенню до російського рубля – в межах однієї копійки: з 4,0108 грн / 10 руб. до 4,0008 грн / 10 руб.

Обмінники

9 листопада в касах банків курс долара рости перестав і був стабільний у межах 26,38-26,50 грн / $.

А ось на чорному ринку міняйли вранці виставили котирування в 26,32-26,58 грн / $. Однак до вечора стався відкат до 26,39-26,52 грн / $.

У короткостроковій перспективі експерти не виключають ще невеликого подорожчання готівкової валюти, хоча в майбутньому чекають курсового відкату. Так, начальник казначейства VTB Bank (Україна) Станіслав Верхградський зазначив:

“Підвищений попит все ще чинить тиск на курс гривні, хоча і в меншій мірі. У разі відходу з ринку ситуативного (як ми вважаємо) попиту, котирування готівкового долара можуть повернутися до 26,0 грн / $. Однак поки курс, судячи з усього , залишиться в інтервалі 26,30-26,60 грн / $ “.

Міжбанк

9 листопада валютні торги стартували з невеликого подорожчання долара – на 1 копійку. Міжбанк почав роботу в рамках 25,55-25,5750 грн / $.

9 листопада валютні торги завершилися мінімальним подорожчанням безготівкового курсу долара – на півкопійки. Міжбанк фінішував в рамках 25,56-25,57 грн / $.

Нацбанк в цей день аукціон не проводив.

Читайте також: РОСІЙСЬКИЙ ПОЛІТИК РОЗПОВІВ, ЧОМУ ПЕРЕМОГА ТРАМПА ДУЖЕ ВИГІДНА УКРАЇНІ, А РОСІЇ ПРИНЕСЕ ВЕЛИКІ ПРОБЛЕМИ

Валютний прогноз

Через підвищений попит фінансисти допускають подорожчання готівкового долара вже в найближчі дні – до 25,55-25,60 грн / $ .

У Нацбанку в свою чергу заявили, що обвал фондових і валютних котирувань на світових ринках, викликаний несподіваною для багатьох перемогою Дональда Трампа на президентських виборах в США, буде мати короткостроковий і обмежений вплив на український валютний ринок .

“Як і у випадку з Brexit раніше в цьому році, посилення турбулентності на зовнішніх ринках буде транслюватися на українську економіку через світові сировинні ринки. При цьому, на нашу думку, найбільше на результати виборів в США відреагують ціни на нафту. За нашими прогнозами, ціни ж на зернові, олію та метали, які є основним експортним товаром України, відреагують менш істотно і з часом грають падіння. А значить, в разі їх тимчасового просідання це не зможе нівелювати значні надходження від експорту нового врожаю для українського валютного ринку “, – запевнив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Ціна на нафту

Ціни на нафту, що падали на початку торгів у середу більш ніж на 3% через новини про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах в США, а потім неодноразово переходили до зростання і знову до зниження протягом дня, стабілізувалися до вечора . Brent подешевшала до $ 45,91 за барель, а WTI – до $ 44,76 за барель. Раніше в ході сесії Brent падала до $ 44,4 за барель, а WTI – до $ 43,07 за барель.

Спочатку фінансові ринки різко негативно відреагували на несподівану новину про перемогу Трампа, але потім тенденція змінилася. Передбачається, що цьому допомогли обіцянки новообраного президента об’єднати розрізнені політичні фракції і подвоїти темпи зростання економіки США.

Нагадаємо, у вівторок нафта дешевшала на тлі високої волатильності торгів в очікуванні підсумків  президентських виборів у США. До вечора Brent опустилася до $ 45,81 за барель, а WTI – до $ 44,59 за барель.

Читайте також: ПЛЮСИ І МІНУСИ ТРАМПА НА ПОСАДІ ПРЕЗИДЕНТА США

Джерело.