fbpx
Політика
Плюси і мінуси Трампа на посаді президента США

Дональд Трамп неочікувано увірвався у долю США та всього світу. Ймовірно, він змінить Барака Обаму на посаді президента Америки.

Спробуємо проаналізувати, чого слід очікувати від Трампа-президента. Плюсів поки що бачимо небагато, втім, час усе покаже.

Плюси
Трамп може підняти економіку США

Республіканець обіцяє реалізувати реформу зі створення нових робочих місць. Також він планує знизити податки для робітників і американців із середнім рівнем доходу. Це може добре позначитися на рівні простих американців.

Україна може отримати зброю

Екс-спікер Палати представників США Ньют Гінгріч вважає, що Трамп, найімовірніше, таки розблокує надання зброї Україні.

Трамп може говорити приємні речі про Путіна, але тим часом він продаватиме Україні зброю, – сказав Гінгріч.

Крім того, від республіканців Україа може отримати більш осмислену фінансову допомогу.

Мінуси

Різні види дикримінації – расизм

Жінки звинувачують Трампа у домаганнях та в образливих висловлюваннях на їхню адресу. Афроамериканців республіканець називає “неграми”, що у Штатах вважається образливим. А від мігрантів він узагалі хочу відгородитися стіною.

Може зняти санкції з Росії

Трамп раніше припускав, що визнає Крим російським і може зняти з Москви відповідні санкції. Але навіть якщо він захоче це втілити, це станеться не ранішеніж, влітку. Адже теперішня Адміністрація Президента планує продовжити на півроку санкції проти Росії ще у грудні 2016-го – до інавгурації Трампа.

Однак, схоже, Трамп ще не визначився, як поводитися з Росією і Путіним, бо потім він “підправив” свою позицію. “Я не люблю Путіна і не ненавиджу. Може бути, у нас будуть хороші стосунки, а може бути – жахливі. А може, щось середнє”, – сказав політик.

Обмежить права американців

Трамп погрожував позбавити десятки мільйонів американців медичного страхування. Крім того, він виступає за заборону а….тів.

Більше того, республіканець може поховати основу демократії – свободу слова. Він погрожував судити і посадити до в’язниці своїх політичних супротивників, обіцяв обмежити свободу преси.

Може зруйнувати світову політичну й економічну систему

Трамп планує переглянути низку міжнародних угод США. Зокрема, він хоче підвищити тарифи на імпорт з Китаю до 45 %; переглянути Угоду Північноамериканської зони вільної торгівлі і вийти з неї, якщо США не отримає те, що хоче; переглянути роль Америки у домовленостях ООН. Передбачається, що відносини США з Росією зміцняться, а з Євросоюзом – навпаки послабляться. Роль ЄС стане меншою, водночас на перше місце вийде Німеччина.

Якби там не було, а з таким вибором американців доведеться миритися. Що й зробив наш президент. Петро Порошенко привітав Дональда Трампа з перемогою, а також запросив його відвідати Україну.

Читайте також:ТРАМП РІЗКО ЗМІНИВ СВОЮ ПОЗИЦІЮ ЩОДО УКРАЇНИ

Джерело.