fbpx
Політика
Чубаров назвав законопроект про читання молитви “Отче Наш” у Раді таким, що суперечить Конституції

Законопроект про читання молитви “Отче наш” перед пленарними засіданнями суперечить Конституції України та є некоректним щодо народних депутатів інших віросповідань.

Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу та народний депутат України Рефат Чубаров у коментарі кримській інформаційній агенції QHA, передає 24 канал.

За його словами, зареєструвавши цей законопроект, народні депутати все плутають у житті, оскільки молитва та віра в Бога є вельми особистими речами.

Читайте також: Розчарування росте, – Чубаров розповів про ставлення кримчан до Росії

“Я не зрозумів, навіщо вони зареєстрували такий законопроект, тим паче, серед них є депутати, яких я поважаю. Виходити треба з вимог Конституції України, де чітко вказано, що ми живемо у світській державі, і навіть просто з коректності щодо своїх колег, серед яких можуть бути люди нехристиянського віросповідання, або взагалі атеїсти”, – підкреслив парламентар.

Крім того, він стверджує, що його це не ображає.

“Але я ніколи не запропонував би законопроект, яким пропонував би проводити обряди згідно з моєю релігією в парламенті України, де є представленими люди різних віросповідань. Такі церемонії можуть бути, коли збираються люди певного віросповідання на певний релігійний захід, щоб відсвяткувати релігійне свято, або провести, наприклад, християнський або мусульманський з’їзд. Парламент тут ні до чого”,
– переконує голова Меджлісу.

На думку Чубарова, така законодавча ініціатива не матиме успіху та не дійде навіть до розгляду у Верховній Раді.

Нагадаємо, напередодні кільки депутатів від різних політичних сил зареєстрували законопроект про відкриття пленарних засідань читанням молитви “Отче наш”.

До слова, Українська православна церква Київського патріархату не підтримує таку ініціативу.