Політика
Бюджет-2017: депутати просять ще 3 млрд грн на АПК

Народні депутати – члени аграрного комітету ВРУ офіційно звернулися до голови парламентського бюджетного комітету Андрія Павелко з проханням збільшити в держбюджеті на наступний рік видатки на підтримку аграрної галузі. Про це повідомив народний депутат України Олег Кулініч.

На його думку, «за деякими напрямками підтримка аграрної галузі відверто слабка. В умовах, коли саме аграрії є локомотивом української економіки, думаю, це неправильно. Вважаю, що якщо аграрії працюють на український бюджет, то і бюджет повинен хоч трохи попрацювати на аграріїв».

Депутати-аграрії кажуть, що виділення 4,5 млрд грн на програми підтримки АПК на 2017 рік – це маленька сума, і пропонують збільшити її майже на 3,3 млрд грн. Зокрема, додатково 1,2 млрд грн народні депутати пропонують виділити на здешевлення кредитів для малих і середніх підприємств АПК, адже на зазначені цілі у проекті держбюджету закладено лише 300 млн грн. Ще 500 млн грн – передбачити на бюджетну програму «Фінансова підтримка заходів у агропромисловому комплексі на умовах фінансового лізингу». Держпідтримку галузі тваринництва – збільшити додатково на 363,3 млн грн – до 573,3 млн грн. Витрати держбюджету за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» – на 621,95 млн грн – до 700 млн грн.

Також члени аграрного комітету ВРУ вважають за потрібне збільшити на 100,0 млн грн державну підтримку на розвиток молодих садів, виноградників та ягідників; передбачити 150 млн грн на підтримку новостворених сімейних фермерських господарств і 100 млн грн на держпідтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Читайте також: У Мережі з’явився видовищний трейлер “Піратів Карибського моря 5”

Джерело.

Related Post

facebook