fbpx
Політика
Буде жорстко: у МВС оприлюднили концепцію розширення повноважень поліції

У Міністерстві внутрішніх справ України і Нацполіції України підготували остаточну концепцію 14 жорстких законодавчих змін щодо розширення повноважень правоохоронців, формальним приводом для яких стало вбивство двох патрульних поліцейських, що сталося 25 вересня в Дніпрі.

Про це повідомляє ZN.UA із посиланням на відповідний документ.

Так, запропоновані правки стосуються Кодексу адміністративних правопорушень (КУпАП), а також законів “Про дорожній рух” та “Про Національну поліцію”.

Зазначається, що деякі з раніше вже озвучуваних пропозицій, які потрапили в документ, правозахисники вважають неприйнятними.

Зокрема, концепція пропонує внести до КУпАП зміни, які посилять відповідальність за втечу з місця ДТП, збільшать терміни адміністративного затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення (не більше 24 годин), удосконалення тимчасового затримання транспортних засобів, а крім того – скасування норми щодо наявності двох свідків при здійсненні поліцейськими огляду водія на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Також підготовлені в МВС зміни до закону України “Про дорожній рух” встановлять обов’язок водіїв передавати, а не пред’являти, правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять їм виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

Читайте також: Термінове повідомлення! Деканоїдзе хоче обмежити основні права водіїв

Джерело.