fbpx
Політика
Адвокат пояснив, що означає скасування Євросоюзом санкцій проти Януковича

Рішення Європейського суду про виключення колишнього президента України Віктора Януковича із санкційних списків ЄС фактично підтвердило, що відкритих в Україні кримінальних справ проти Януковича достатньо для збереження санкцій.

Про це у статті для “Європейської правди” написав юрист Дмитро Шемелін.

За словами експерта, хоч формально рішення суду частково прийнято на користь позивача, у справі, за якою Суд у Люксембурзі виніс вердикт, Янукович оскаржив перших два санкційні рішення: про введення обмежень у 2014 році і про їх продовження до березня 2016 року.

“Тобто нині діючі санкції у цій справі не розглядалися. Це предмет іншого позову Януковича”, – написав Шемелін

Адвокат наголосив, що суд ухвалив, що Генеральною прокуратурою надано додаткову інформацію, а саме посилання на три кримінальні справи про розкрадання Януковичем державного майна, які розслідуються в Україні, разом з іншими відомими факторами, зокрема місцем позивача у колишньому керівництві країни, досить для прийняття Радою ЄС рішення про включення його у переглянутий список санкцій 2015 року.

Читайте також: Антикорупційне бюро виявило низку порушень під час придбання квартири Лещенком (відео)

“Це також означає, що нова скарга Януковича № Т-244/16, у якій він заперечує нині діючі санкції, введені Радою ЄС на термін до березня 2017 року, має мало шансів на успіх”, – пояснив він.

Водночас Шемелін не виключив, що розслідування кримінальних справ в Україні поставить під сумнів сумлінність Генеральної прокуратури і, відповідно, призведе до скасування санкцій.

“Суд ЄС поки що відкинув доводи позивача про те, що кримінальні справи були відкриті виключно з метою підтримки рішення про введення щодо нього санкцій. Однак у разі, якщо розслідування в Україні не буде просуватися, ця позиція може бути переглянута Судом, і не на користь України”, – уклав він.

Джерело.