fbpx
Політика
“Абонентська плата на воду і тепло”: скільки доведеться заплатити українцям

Абонентська плата на воду і тепло буде розраховуватися за формулою, що не залежить ні від метражу, ні від кількості прописаних в квартирі і в середньому становитиме близько 30 грн за опалення и 15-20 грн за воду.

Про це в ексклюзивному OBOZREVATEL коментарі заявив аналітик Асоціації міст України Олег Гарник.

“Абонплата на тепло і воду передбачена новою редакцією Закону “Про житлово-комунальні послуги”. Закон має вступити в силу з 10 червня 2018 року, але не факт, що це станеться, так як на даний момент розглядається можливість відстрочки вступу в силу цього закону. Річ у тім, що є проблеми з підзаконними нормативними актами і тому вступ в силу даного документа зараз викликає сумніви”, – зазначив експерт, підкресливши при цьому, що абонплата стосуватиметься кожної послуги окремо.

“Абонплата стосуватиметься кожної послуги окремо: постачання гарячої води, постачання холодної води та постачання теплової енергії”, – заявив експерт, підкресливши при цьому, що на кожен вид послуги буде нараховуватися окрема абонплата.

“Абонплата буде сплачуватися тільки в тому випадку, коли укладається індивідуальний договір з постачальниками послуг або коли таке рішення приймає ОСББ”. – сказав Гарник.

“Орієнтовна вартість абонплати за тепло на сьогоднішній день складає близько 30 грн для кожної квартири. Абонплата на воду – 15-20 грн. Примітно, що розмір абонплати не буде залежати від кількості прописаних в квартирі та від метражу, бо сама по собі абонплата – це всього лише плата за підключення до системи і не більше того. Тобто мешканці однокімнатної і трикімнатної квартир будуть платити однакову абонплату”, – зазначив експерт, підкресливши при цьому, що абонплата не стосуватиметься газу та електричної енергії.

Читайте також: “Дитина не встигла отримати щeплeння”: в Одесі від кoру пoмeр 10-місячний хлопчик