fbpx

5 країн хочуть покарати винних у катастрофі МН17

Австралія, Бельгія, Нідерланди, Малайзія і Україна будуть приймати всі ефективні заходи для притягнення до відповідальності винних у катастрофі МН17 Малайзійських авіаліній, йдеться в спільній заяві постійних представників цих країн при ООН від імені їхніх урядів з нагоди другої річниці аварії літака, розміщеній в неділю на сайті українського МЗС.

“Держави підтвердили свою прихильність вжити всіх ефективних заходів для притягнення до відповідальності винних осіб, відзначаючи важливість цього для запобігання атак на цивільні повітряні судна в майбутньому”, – йдеться в заяві.

Держави нагадали про вимогу Ради Безпеки ООН до всіх країн забезпечити всебічне співробітництво для встановлення відповідальності.

У зв’язку з цим держави відзначили незалежне технічне розслідування причин катастрофи літака, проведене Радою з безпеки на транспорті Нідерландів в повній відповідності до стандартів ІКАО, і його звіт, опублікований 13 жовтня 2015 року. Вони також відзначили кримінальне розслідування, яке проводиться Спільною слідчою групою (JIT).

Як повідомлялося, 13 жовтня минулого року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила фінальний звіт по катастрофі MH17.

За висновком експертів, літак Boeing-777 авіакомпанії “Малайзійські авіалінії” був збитий над Донецькою областю 17 липня 2014 року ракетою, запущеною російським зенітно-ракетним комплексом “Бук”.

Читайте також: BELLINGCAT ПРО БОЇНГ: ГОЛОВНЕ ЗНАЙТИ ЕКІПАЖ “БУКА”

Джерело.

You cannot copy content of this page