fbpx
Події
Bellingcat про Боїнг: Головне знайти екіпаж “Бука”

Засновник групи цивільних журналістів Bellingcat Еліот Хіггінс прокоментував новий звіт слідчої комісії про катастрофу Boeing , який збили в 2014 році в Донецкій області. Про це він розповів в інтерв’ю Апостроф.

“Це дуже складне розслідування з очевидним міжнародним наслідками. Це означає, що Спільна слідча група отримала тільки один шанс, щоб провести його. Тому велика увага приділяється кожній частині доказів, кожна теорія розглядається в найдрібніших подробицях”,- прокоментував він час розслідування.

Хіггінс допускає високу ймовірність того, що остаточний звіт Спільної слідчої групи співпаде з висновками його команди і підтвердиться, що літак збив російський ЗРК “Бук”.

“Як мені здається, це дуже ймовірно. Я думаю, що головний виклик, який стоїть перед ними, щоб на 100% ідентифікувати, хто саме був всередині “Бука”, коли була запущена ракета по рейсу MH17. Ми впевнені, що ми побудували сильну доказову базу для того, щоб притягнути до відповідальності російську 53-у бригаду. Але набагато складніше довести, що ось ця особа натиснула на кнопку “, – зазначив він, відповідаючи на відповідне запитання.

На питання про те, чи буде знайдена команда, що збила літак і що з нею сталося, він відповів: “Важко сказати, занадто багато факторів, що впливають. Ми сподіваємося, що почуття провини зіграє свою роль, і хтось заговорить з Спільною слідчою групою. Загибель 298 невинних людей – занадто великий вантаж для молодого солдата “.

Відзначимо, за даними дворічного розслідування Bellingcat, ракетну установку “Бук”, з якої було збито MH17, з території контрольованої сепаратистами в південному напрямку від Сніжного привезла 53-тя російська бригада.

“Цілком ймовірно, але я не впевнений, що” буком “управляли російські військові”, – заявив Хіггінс.

Читайте також: НА МІСЦІ КАТАСТРОФИ MH17 ВИЯВИЛИ ВЕЛИКИЙ ФРАГМЕНТ РАКЕТИ “БУК”

Джерело.

Реклама