fbpx
Політика
ЗМІ назвали три країни, які гальмують отримання Україною “безвізу”

Загальмувати надання безвізового режиму Україні намагаються такі три країни, як Франція, Німеччина та Бельгія.

Про це з посиланням на високопоставленого співрозмовника у дипломатичних колах передає ДФС.

“Україна виконала всі критерії щодо безвізового режиму, проте деяким країнам ЄС нецікаві наші успіхи. Перш за все, це стосується Франції, Німеччини та Бельгії, які намагаються знайти якусь зачіпку, щоб використовувати її як претекст для ненадання Україні безвізового режиму з Євросоюзом”, – пояснив дипломат.

За його словами, це пов’язано із внутрішньополітичною ситуацією у цих країнах, де питання міграції є дуже болючим.

Саме тому французи та німці зацікавлені відкласти введення безвізового режиму до проведення виборів (президентських у Франції навесні та парламентських у Німеччині восени 2017 року).

“Хтось із неурядових організацій в Україні, наприклад, заявив про проблеми у боротьбі з корупцією, і відразу ж, на переговорах у Брюсселі французький або німецький представник про це говорить. Мовляв, є проблеми, нехай Єврокомісія підготує нову доповідь про виконання Україною Плану дій щодо візової лібералізації. А це ще десь півроку може зайняти”, – зазначив співрозмовник.

Він вважає, що у такій ситуації влада і громадськість в Україні повинні виступати як загальний фронт і зажадати від ЄС виконання своїх зобов’язань.

“Складається унікальна ситуація: якщо раніше Україну звинувачували у тому, що щось не робимо, то зараз все навпаки – європейці обіцяли і не роблять”, – додав дипломат.

Також він висловив сподівання, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде ратифікована на саміті Європейської Ради 15-16 грудня.

Читайте також: ЄС виконає свої зобов’язання по безвізу у найближчі тижні, – єврокомісар

Джерело.