fbpx
Політика
Запровадження віз з Росією. До чого це призведе

В Україні з подачі спікера Верховної Ради активно заговорили про введення візового режиму з Росією.

Верховна Рада навіть збирається за таке рішення проголосувати, хоча законодавчі органи країни не регулюють дані питання.

Підстава

Приводом для нового витка дискусії з питання віз став арешт в Росії українського журналіста Романа Сущенка.

Правда, яким чином наявність візового режиму для росіян завадило б Сущенкові потрапити в Росію, не зрозуміло.

Проте введення візового режиму обговорюється як відповідна акція на чергові антиукраїнські дії Москви.

Ініціює розгляд у Раді питання віз для росіян спікер Андрій Парубій. Він обіцяє обговорити дане питання з керівництвом парламентських фракцій.

Читайте також: Запрошення на роботу в Польщу більше не діятиме: нові правила видачі робочих віз

Спікер повідомив, що проголосувати в Раді за скасування безвізового режиму з Росією можуть вже в четвер.

Офіційні документи

У Раді зареєстрований проект постанови №4030 про денонсацію угоди між урядами України та Росії про безвізові поїздки громадян.

Проектом постанови передбачається зобов’язати Кабмін припинити дію Угоди між урядом України і урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян двох країн.

Необхідність скасування безвізу законодавці пояснюють збройною агресією Російської Федерації проти України: військовою окупацією та анексією Криму, окупацією частини Луганської та Донецької областей, участю російських найманців і військовослужбовців в терористичних угрупованнях на сході України – ДНР і ЛНР.

У цілому введення візового режиму необхідно, на їхню думку, для забезпечення національної безпеки і захисту національних інтересів і територіальної цілісності України.

Немає згоди

У цілому в Раді немає згоди щодо голосування за запровадження віз для росіян.

Голосувати закликають насамперед представники Народного Фронту. Але в тому ж БПП кажуть, що ще потрібно зважити всі за і проти, а також ризики для українців.

У будь-якому випадку Рада може тільки рекомендувати Кабміну ввести візи, подальше рішення за МЗС і президентом.

Деякі депутати наголошують, що за зовнішню політику в країні відповідає президент, і рішення щодо віз залежить від його політичної волі.

Чого чекати українцям

Навіть за умови, якщо Кабмін письмово повідомляє російську сторону про призупинення дії угоди, візовий режим може бути введений тільки через півроку.

Напевно після рішення України ввести візовий режим, Росія схвалить дзеркальне рішення.

Введення візового режиму з Росією означатиме, що українські громадяни більше не зможуть перетинати україно-російський кордон за внутрішнім або закордонним паспортом і перебувати на території Росії більш ніж 90 днів, як це дозволено зараз.

Аналогічна процедура буде скасована і для російських громадян, охочих в’їхати на територію України. Однак, варто зазначити, що з березня минулого року росіяни мають право перетинати український кордон тільки за наявності закордонного паспорта.

Якщо візовий режим з Росією буде введений, в подальшому уряди України і Росії повинні схвалити порядок отримання віз кожною стороною, тому поки рано говорити, яка саме процедура буде запроваджена.

За даними Державної прикордонної служби, тільки в 2015 році в Росію виїхали 4,1 мільйона українських громадян.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

Джерело.

facebook