fbpx
Політика
ЄС може ввести санкції проти Польщі – ЗМІ

Це перший випадок в історії Євросоюзу, коли ЄС звинувачує державу, що входить до його складу, у підриві демократії.

Євросоюз погрожує ввести санкції проти Польщі через загрозу верховенству права в країні, пише Financial Times.

Як повідомляється, Єврокомісія звинувачує уряд Польщі в тому, що суперечлива реформа національного Конституційного суду є антидемократичною і являє собою “систематичну загрозу” верховенству права в країні.

FT пише, що в середу, 1 травня, Єврокомісія випустила формальне попередження на адресу польської влади. Однак та, у свою чергу, не має наміру поступатися.

“Думка є думка, воно не має ніякого впливу на рішення, які будуть прийняті в Польщі. Це проблема Польщі, і ми повинні вирішувати її”, – заявила прем’єр-міністр країни Беата Шидло.

За інформацією видання, якщо за попередженням не підуть зміни, Єврокомісія може ввести щодо Польщі санкції у вигляді штрафу або позбавлення права голосу за новими законами ЄС.

Як зазначається, це перший випадок в історії блоку, коли Євросоюз звинувачує державу, що входить до його складу, в підриві демократії. Конфлікт не тільки зіпсував відносини між Варшавою і Брюсселем, а й поставив під сумнів право ЄС вимагати законодавчих змін у суверенних державах-членах.

У кінці грудня польський парламент, більшість у якому належить партії Закон і справедливість, затвердив закон, що обмежує повноваження КС. Єврокомісія заявила, що ці дії підривають принцип верховенства права.

У березні 2016 року сам польський КС визнав прийняті закони неконституційними. Польський уряд до цього часу відмовляється публікувати це рішення в офіційному бюлетені, після чого воно буде вважатися чинним.

Джерело.