fbpx
Політика
Віце-прем’єр Угорщини заявив, що етнічні угорці мають право на автономію

Віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці, які живуть за кордоном, мають право виступати за автономію та угорське громадянство. Про це він сказав в ефірі телеканалу М1, йдеться на сайті угорської партії “Fіdеzs”.

За словами політика, в угорському суспільстві та в угорському парламентському політикумі “існує спільний консенсус” щодо того, що угорці за кордоном мають право виступати за автономію, угорське громадянство та право голосу за це рішення, пише ТСН.

“Угорське громадянство для закарпатців – це не тільки емоційне питання, а й екзистенційне, оскільки дозволяє вільно пересуватися світом. Уряд прагне до цього, аби після сотні років репресій від “Тріанону” люди відчули переваги бути громадянином Угорщини”, – сказав Шем’єн.

Він також додав, що уряд Угорщини несе відповідальність за всіх закордонних  угорців і виконує всі свої зобов’язання перед ними, в тому числі, через надання громадянства.

Читайте також: Угорщина вимагає негайної реакції на зняття свого прапора з міськради на Закарпатті

Зокрема, незабаром присягу прийме мільйон угорців за кордоном. За його словами, за спрощеною процедурою у країнах Карпатського басейну угорське громадянство отримали 870 тисяч людей.

Також Шем’єн згадав український закон про освіту. За його словами, на Закарпатті саме угорський уряд підтримує всю інституційну систему.

«Це стосується матеріальної допомоги лікарям, вчителям, забезпечення безкоштовного харчування для дітей молодшого віку, доставки вакцин, щоб допомогти нашим національним братам, адже це наш природній конституційний обов’язок», – заявив Шем’єн.

Однак, за його словами, нині цю структуру  жорстоко атакували. Він зазначив, що допоки в Україні не зміниться мовне законодавство, до того часу угорський уряд перешкоджатиме всім важливим для України ініціативам.

Нагадаємо, 13 жовтня, у Будапешті під посольством України в Угорщині відбулася акція за “самовизначення Закарпаття”. Демонстранти виступають за “самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України” і виражають протест проти “варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів”.