fbpx
Дозвілля
Відома американська акторка зіграла роль українки з Рівного (фото)

Американська акторка зіграла роль рівнянки Фані Оз – матері ізраїльського письменника Амоза Оза, який сам у Рівному ніколи не був. Описав місто він зі спогадів матері вже в Єрусалимі, куди вона переїхала, і написав книжку «Повість про кохання і темряву», яку екранізували.

Головну роль у фільмі виконала американська актриса Наталі Портман, вона ж стала і режисером і сценаристом цього фільму.

Фільм розповідає про душевнохвору матір письменника, яка розчарувалася у своєму житті через невтілені мрії у Ізраїлі і загинула у молодому віці, залишивши чоловіка та сина. Вона читала на шести мовах, страждала від депресій. Згадує письменник і свого батька-інтелектуала, який вільно говорив на 16 мовах.

Читайте також:МЕРЕЖУ ПІДІРВАЛО ІНТЕРВ’Ю СВЯЩЕННИКА ПРО НЕБЕЗПЕКУ ТАТУ, ТЕХНО ТА ГАРРІ ПОТТЕР

Щодо самого Рівного, то у фільмі є кілька епізодів описаних письменником зі слів матері. Наприклад, її сусід по будинку на Дубенській гарний полковник, який щоп’ятниці приводив друзів-військових і маленька Фаня носила їм пиріг, який пекла її мати напередодні шабату. Одного дня він застрелився, у його кімнаті знайшли записку від якоїсь дівчини, яка з ним прощалася.

– Цей фільм – це приватна сімейна історія. Події у стрічці розгортаються на фоні історичних перемін у самому Ізраїлі, що відповідно впливає на долі героїв. Разом з тим, не варто шукати у цій кінострічці політичний підтекст, – коментує «Associated Press» актриса Наталі Портман.

– Я прочитав сценарій, який написала Наталі на основі моєї книги і він мені сподобався. Я не збираюся приймати активної участі у зйомках. Я дав Наталі Портман повну свободу адаптувати, змінювати і скорочувати сценарій, – розповів для «Tablet» письменник Амос Оз.

До речі, його донька кілька років тому відвідала Рівне, де за участі місцевої єврейської громади відкрила меморіальну дошку, на будинку, де мешкала її бабця Фаня і навіть зайшла у ту саму квартиру у якій, по опису у книзі, застрелився той самий полковник.

portman

Джерело.