fbpx
Політика
В ЄС деякі політики намагаються представити Україну як джерело міграційного ризику
У МЗС є аргументи, аби спростовувати ці намагання

Українська сторона має залізні аргументи, аби спростовувати намагання окремих політиків представити Україну в ЄС як джерело міграційного ризику. Про це в ефірі Громадського повідомив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

 «В ЄС на засіданні одного з найвищих органів відбувається дискусія. Ситуація вкрай не однозначна не лише з точки зору інтересів України, але і з точки зору міжнародної репутації та інтересів Європейського союзу», – сказав Кулеба.

Він запевнив, що питання про те, буде чи не буде в України безвізовий режим не ставиться і обговорюється.

«Європейський союз дотримується взятих на себе зобов’язань і ми не чуємо натяків на те, що ця ситуація використовується аби завалити безвізовий режим для України», – підкреслив посол з особливих доручень МЗС.

З його слів, дійсно є група країн, які дуже принципово наполягають, що спочатку потрібно виробити цей механізм тимчасового припинення безвізового режиму у разі зростання міграційних ризиків.

«Вони є ці держави, вони наполягають, що їх думка має бути врахована і відповідно точиться дискусія», – розповів Кулеба.

На його думку, ідея запровадження механізму припинення безвізового режиму народилася не через страх перед українськими мігрантами, вони ці обумовлені реальністю близькосхідної міграції.

«Є в Європейському союзі деякі політики, які намагаються і Україну представити як джерело міграційного ризику, але у нас є залізні аргументи і вони дуже переконливі для того, щоб спростовувати ці намагання. І ця думка не домінує в ЄС», – додав Дмитро Кулеба.

  • Читайте також: Україна вказала на бездіяльність Ради Безпеки ООН у питанні миротворчої місії на Донбасі.

Джерело.