fbpx

В ЄП вимагають “безвіз” для Києва без відстрочок

У Європарламенті закликали надати Україні безвізовий режим і не чекати прийняття рішення щодо застосування припинення дії безвізового режиму з іншими країнами. Про це заявив польський депутат Яцек Саріуш-Вольський, передає УНІАН .

Саріуш-Вольський під час виступу заявив: “Безвізовий режим в Україні повинен бути наданий якомога швидше без будь-якої подальшої відстрочки. І під будь-якою відстрочкою я також маю на увазі так званий аварійний механізм, який пов’язаний зі справою, яку має ЄС з Туреччиною “.

На його переконання, акт надання безвізового режиму повинен бути стимулом для України в подальшому проведенні необхідних реформ.

“Це також повинно розглядатися громадянами України як акт підтримки. Безвізовий режим для України не повинен бути жертвою механізму припинення, пов’язаного з такою країною, як Туреччина. Я підкреслюю, що це повинно бути зроблено якомога швидше і без подальшої відстрочки”, – підкреслив депутат ЕП.

Саріуш-Вольський зазначив, що Україна “досягла багато на своєму європейському шляху, і що вона залишається прихильною європейським демократичним цінностям”.

“Для цього було б добре, щоб ми могли оцінювати українські зусилля, встановивши моніторинговий механізм, який би гарантував, що цей процес (реформ – ред.) триває. Цей механізм припинення (візового режиму), який висить, як Дамоклів меч над безвізовим режимом , не є для цього достатнім інструментом, тому що спрямований тільки на міграційні ризики “, – зазначив євродепутат.

Саріуш-Вольський також вважає за доцільне, щоб керівництво Європейського парламенту звернулося до Ради Євросоюзу зі зверненням на підтримку надання Україні безвізового режиму без зволікань.

Як повідомляється, пропозицію надати Україні безвізовий режим якнайскоріше підтримала переважна більшість депутатів, які виступили в обговоренні.

Читайте також: ПОРОШЕНКО: У 2016 РОЦІ УКРАЇНА ОТРИМАЄ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ

Джерело.

You cannot copy content of this page