fbpx
Історія
В Україну йде новий штам грипу – вірусолог

Новий різновид грипу прийде в країну через кілька місяців, запевняють медики.

Перша хвиля грипу очікується в грудні. Це буде вірус А/Гонконг (H3N2). Про це повідомила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко в ефірі радіостанції Голос Столиці.

“Імунітету до нього, саме до цього штаму, у населення немає. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які належать до груп ризику, а це люди, старші за 65 років, люди з хронічною патологією, діти від 6 місяців до 5 років, школярі – це саме ті, кому небезпечно захворіти на грип, вони потребують щеплення протигрипозної вакцини саме для того, щоб не захворіти”, – розповіла Мироненко.

Щоб призупинити рівень захворюваності, потрібно прищепити щонайменше 70% населення, додала завідувачка. Таке завдання ніхто перед собою не ставить, але уникнути небажаних ускладнень для груп ризику ця вакцина може.

“Вірус А/Гонконг, який був виділений вперше в 2014 році, здатний викликати ускладнення у вигляді пневмонії, бронхітів, також може загострювати такі хвороби, як бронхіальну астму, серцево-судинні хвороби”, – додала вірусолог.

Також медик наголосила, що зараз епідеміологічна ситуація в нормі, і захворювання на грип не реєструються.

Читайте також:СТАЛО ВІДОМО, ЩО З МАЛЮКОМ, ЯКОГО ДІД ВИПУСТИВ З КОЛЯСКИ В ІЗМАЇЛІ (ВІДЕО)

“З початком вересня починається зростання кількості респіраторних захворювань, але зазвичай не важкі захворювання без високої температури, а часто саме респіраторні симптоми, такі як нежить, біль у горлі, кашель, вони виступають на перше місце. При грипі ж різко підвищена температура – такий початок захворювання, потім вже сухий кашель, через два дні нежить може з’явитися або закладеність носа, тобто респіраторні симптоми – це не початок грипу”, – пояснила Мироненко.

Джерело.