fbpx

В Україні створили безкоштовний мобільний додаток, який допоможе учням з мовами нацменшин вивчити українську

Мобільний додаток “Йой” створили для того, щоби учні 1–4 класів, які навчаються в закладах освіти з мовами навчання національних меншин, могли інтерактивно і яскраво вивчати українську.

Про це повідомили на сайті Нової української школи.

“Ми переконані, що мову можна і треба вчити інтерактивно, весело, у динаміці. Додаток “Йой” – це не сухий набір правил чи закономірностей. Водночас цифрові технології можуть бути не лише чимось поганим, а і спонукою та класним інструментом навчання”, – розповів радник із питань мови проекту “Навчаємось разом” Ігор Хворостяний.

Головна мета додатка – допомогти викладанню для вчителів і вивченню для учнів української мови в закладах освіти з мовами навчання національних меншин.

Додаток назвали “ЙОЙ”, оскільки цей вигук в українській мові властивий регіонам, на які спрямований застосунок, – Закарпаттю й Буковині, де є нацменшини, для яких рідною є угорська та румунська мови.

Щоби зробити застосунок інтерактивним, розробники вигадали двох персонажів: Лулу і Лоло. Як пояснив Ігор Хворостяний, їхні імена – базовий набір складів, які легко вимовити в будь-якій мові.

Зручним є те, що за користування додатком не потрібно платити, жодних прихованих і неприхованих оплат у ньому немає.

До того ж у розробників не було мети зібрати якусь інформацію про користувачів. На початку застосунок лише просить ввести дані про регіон і клас дитини, однак і це потрібно для загальної статистики.

Завантажити застосунок можна для смартфонів з іOS та Android

You cannot copy content of this page